Join Today
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
 1. #1

  Lajme te Reja ! Jo cat...

  Sot Agon Channel startoi ne transmetime ne Paketen Satelitore dhe Tokesore Tring Digital.
  Ne satelit do e keni ne keto parametra : 11345 . H . 27500 . 5/6
  Ndersa ne Tring Tokesor ne kanal : 8

  Transmetimet jane pa pagese Free!


 2. #2
  RTV21 ne transmetim digjital tokesore,Falas

  RTV21 ne kosove me formatin HD ka filluar fazen eksperimentale te transmetimit digjital tokesor, me shume kanale paketa e rtv21 me teknologjine HD,
  tash vjen edhe me transmetim digjital tokesor ne
  mbare rajonin e Prishtines dhe ne nje pjese te Rrafshit te Kosoves,
  per ta ndjekur kete pakete programesh HD ju duhet telivizori me akeses te formatit HD Mpeg4 te cilin e lidhni me nje antene te thjeshte,
  pastaj ne telivizorin tuaj ne menyre automatike i kerkoni dhe i gjeni kanalet digjitale te paketes RTV21 ne teknologjine HDTV vetem me nje antene te thjeshte.

  Fale teknologjise me bashkohore keto programe HD me fotografi te jashtezakonshme RTV21 ju mundeson pa pasur fare DEKODER shtese dhe FALAS.

  Edhe nje dhurate falas nga RTV21 shikim te kendshem te paketes RTV21 me teknologjine HD dhe transmetim digjital tokesore

 3. #3
  Kompania mė e madhe nė Shqipėri, ALBtelecom ka filluar tė bllokojė cardsharing. Portet e para tė bllokuara janė paracaktuar si: 12000, 18000, 21000, 13000, etj  Tė gjitha portet do tė mbyllet sė shpejti, si rezultat i piraterisė cardsharing pėrdorur shumė shpesh nė Shqipėri.
  Nė ditėt e ardhshme njė raport i ri do tė jetė e qartė rreth asaj se sa do tė jetė e mbyllur portet, disa prej tyre ose tė gjitha.

 4. #4
  MBYLLET KANALI ANT1 NE SATELITIN Helasat 39°E 11052-V-30000 .KALON NE SATELITIN Eutelsat 9A (9°E) 12149 V 27500 2/3 DVB-S2 8PSK
  POR ME TE NJEJTIN KODIFIKIM... Viaccess 2.5

 5. #5
  Ne gusht paketes Sky Italia do t'i shtohet nje kanal i ri ,FOX Sports Italia, i cili do te transmetoje ndeshje te :Premier League angleze,Liga spanjolle ,Ligue 1 franceze,FA Cup si dhe lajme & emisione me teme sportive.

 6. #6
  Ntv sport nuk do te transmetoje me kampionat spanjoll. Ajo e ka te drejten por do ta transmetoje vetem nepermjet paketes D-Smart ne kanalin Ntv sport HD me kodim NDS. Lajm vertet i keq .

 7. #7
  Nga sot na lane shendet kanalet e Azerbaxhanit ne satelitin Turksat 42est fr 10965/h/12800 ,keto kanale tani mund te shihen vetem ne satelitin e ri Azerspace 46est ne fr 11169/h/20400 fec5/6 sinjali eshte i mire

 8. #8
  pershendetje miri-01 cfare te beje nuk me dalin te gjitha kanalet e digitalbit cfare frekuinca ka fut te reja

 9. #9
  Per te gjithe abonentet e:
  Tring Digital

  Tring TV njofton se nė datėn 10 Gusht bėhet kalimi i transmetimit tė kanaleve nė 2 frekuenca tė reja nė Satelit.
  Tė gjithė abonentėt Tring TV Satelitor, brenda dhe jashtė Shqiperisė duhet tė bėjnė njė kėrkim manual pėr tė bėrė kalimin e kanaleve nė dy frekuencat e reja si mė poshtė:
  • Frekuenca aktuale 11283 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11400 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  • Frekuenca aktuale 11345 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11427 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  Vini re:
  Tė gjithė klientėt e Tring TV satelitor mund tė bėjnė menjėherėė ndryshmin e frekuencave, duke qenė se deri nė datėn 10 gusht kanalet janė paralelisht nė frekuencat e reja edhe nė frekuencat e vjetra.

 10. #10
  Per te gjithe abonentet e:
  Tring Digital

  Tring TV njofton se nė datėn 12 Gusht bėhet kalimi i transmetimit tė kanaleve nė 2 frekuenca tė reja nė Satelit.
  Tė gjithė abonentėt Tring TV Satelitor, brenda dhe jashtė Shqiperisė duhet tė bėjnė njė kėrkim manual pėr tė bėrė kalimin e kanaleve nė dy frekuencat e reja si mė poshtė:
  • Frekuenca aktuale 11283 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11400 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  • Frekuenca aktuale 11345 Mhz zevendesohet nga Frekuenca e re 11427 Mhz,
  Polarizim Vetikal, Symbol Rate 27500 Msym,
  Vini re:
  Tė gjithė klientėt e Tring TV satelitor mund tė bėjnė menjėherėė ndryshimin e frekuencave, duke qenė se deri nė datėn 12 gusht kanalet janė paralelisht nė frekuencat e reja edhe nė frekuencat e vjetra.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Schizophrenic Cat
  By iQxxL in forum Jokes and Fun
  Replies: 0
  Last Post: 01-24-2014, 05:48 PM
 2. Lajme nga Sporti
  By *Besmiri* in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 08-28-2013, 07:38 PM

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •